طرز تهیه ترشی آلبالو

ترشی آلبالو

 

در این مطلب یک ترشی بسیار خوشمزه آموزش داده می شود و برای افرادی که به طعم آلبالو علاقه دارند توصیه می شود ترشی آلبالو را امتحان کنند چون مطمئنا از این ترشی لذت می برند ، در ادامه طرز درست کردن این ترشی شرح داده شده است.

 

 

 

مواد لازم برای تهیه ترشی آلبالو

 

آلبالو /  يک كيلوگرم

سركه سفيد/ دو پيمانه

نعنا خشک/ يک قاشق مرباخوری

شكر/ ۸۰۰ گرم

 

 

 

طرز تهیه ترشی آلبالو

 

برای اینکه ترشی آلبالو را تهیه کنید ابتدا آلبالوها را بشویید واجازه دهید تا خوب خشك شوند. سپس در یک ظرف شيشه ای مناسب، ابتدا يک رديف آلبالو بریزید و سپس روی آنها را با شكر ‌بپوشانید و بقیه آلبالوها را در شيشه ریخته و لابه لای آلبالوها شكر بریزید. در مرحله بعد نعنا خشک که پودر شده باشد را با سركه سفيد مخلوط ‌كنيد و آنرا روی آلبالوها بریزید تا اینکه كاملا روی آلبالوها با سركه پوشيده شود.ترشی آلبالو شما آماده است و برای اینکه جا بیافتد در شيشه را محكم ببندید و در جای خشک و خنک به مدت يک ماه قرار ‌دهيد تا ترشی آماده سرو شود.

 

خواص آلبالو

 

  • آلبالو نیروبخش است و اثر ضدعفونی‌کننده بر روده‌ها دارد ، ورم معده را نیز کم می‌کند.
  • آلبالو باعث کاهش فشار خون می‌شود، بنابراین مصرف آن برای افرادی که دارای فشارخون بالایی هستند مفید است ،غلظت خون را کم  می کند و برای کم‌خونی توصیه می‌شود.
  • آلبالو خاصیت صفرابری دارد و به دفع سنگ کلیه و کیسه صفرا کمک می‌کند. آلبالو به طور کلی برای درمان رماتیسم، تصلب شرایین، ‌نقرس مفید است.
  • با توجه به اینکه آلبالو قندخون را  کاهش می‌دهد، دیابتی‌ها می‌توانند آن  را مصرف کنند.
  • ادرارآور بوده ، برای رفع ورم کلیه مفید است.
  • آلبالو چربی خون را نیز پایین می‌آورد.

 

مضرات آلبالو

 

افرادیکه ورم روده دارند چون آلبالو ترش است و دیر هضم می‌شود.
افرادیکه مشکل معده یا روده‌ دارند می‌توانند آلبالوی پخته را به صورت کمپوت یا مربا مصرف کنند، در این موارد آلبالو چون پخته می‌شود، قسمتی از ویتامین‌های خود را از دست می‌دهد ولی به آسانی هضم می‌شود. اگرهضم آلبالو را تحمل کنند به شرطی که صبح ناشتا به مقدار کم آن هم کاملا رسیده باشد، مصرف کنند.
افرادیکه دیابت دارند می‌توانند به حد اعتدال آلبالو بخورند زیرا قند آلبالو از نوع لولوز است و این قند را بیماران دیابتی می‌توانند جذب کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی را تکمیل نمایید *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>