طرز تهیه ترشی شاتوت

ترشی شاتوت

برای درست کردن ترشی شاتوت باید از شاتوتهایی که صورتی پر رنگ و یا قرمز روشن هستند استفاده کنید. شا‌توت گونه‌ ای از توت است که اصل آن در ایران است. بین خانواده توت، درخت شاتوت از همه کوچک‌ تر است. میوه شاتوت بزرگ تر از توت سفید است و رنگ آن قرمز تیره یا ارغوانی و مزه‌ آن ترش و شیرین و مطبوع است. اولین میوه از نظر فعالیت آنتی‌اکسیدانی قرار دارد که دارای فیتوکمیکال‌ های قوی مانند آنتوسیانین است. آنتوسیانین رنگدانه ‌ای است که رنگ سیاه شاتوت از آن ناشی می ‌شود. شاتوت‌ها، گوشتی و خوشمزه هستند و دارای کالری پایینی بوده و سرشار از خواص سلامتی برای بدن هستند. شا‌توت عطش را فرو می‌ نشاند و اشتها آور می باشد. شا‌توت طبیعتی سرد ، بازکننده گرفتگی ‌ها و عوارض صفرا را از بین می ‌برد. برای تسکین زخم ‌های روده‌ای مناسب است.

مواد لازم برای تهیه ترشی شاتوتترشی شاتوت

شاتوت / یک کیلو سرکه به میزان لازم سیاه دانه و نمک به مقدار لازم

طرز تهیه ترشی شاتوت

برای درست کردن ترشی شاتوت ابتدا باید شاتوت ها را به آرامب بشویید سپس در آبکشی آنها را بریزید تا آب اضافی آن گرفته شود و کاملا خشک شوند در این مرحله شاتوتها را در یک شیشه مناسب و تمیز بریزید و نمک و سیاه دانه را روی آن بپاشید تا طعم بهتری از ترشی شاتوت داشته باشید ، سپس سرکه را روی آن بریزید تا کامل روی شاتوتها را بپوشاند و در جای خشک نگهداری نمایید تا جا بیافتد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی را تکمیل نمایید *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>